Materjalid

Siit lehelt leiad mitmesuguseid allikaid, mis kirjeldavad nii põgusalt kui ka väga-väga põhjalikult erinevaid väitlusformaate, seda nii eesti kui ka inglise keeles. Läbi aastate on muutunud väitluses kõige olulisemaks peetavate elementide rõhuasetused, mistõttu võib osa infost olla aegunud. Huvitavat lugemist ja arusaama väitlusest aitavad luua aga kõik dokumendid! 


Briti parlamentaarne väitlusformaat 

Briti parlamentaarne (BP) on väitlussportlikul tasandil enimlevinud formaat, milles peetakse Euroopa ja maailmameistrivõistluseid. BP eeldab nelja 2-liikmelise tiimi ehk 8 väitleja olemasolu. Alljärgnevalt paar lühemat dokumenti formaadi tutvustuseks eesti keeles ja põhjalikumad märkmed erinevatelt väitluskoolitustelt inglise keeles. Ameerika parlamentaarne väitlusformaat

Kuigi seda formaati tihti ei väidelda on Ameerika parlamentaarne väitlusformaat USAs ja mujal levinud väitlusformaat, mis eeldab kahe meeskonna olemasolu, milles kummaski on 2 liiget. Allpool leidub mitmeid formaati ning spetsiifilise kõnelejarolle tutvustavaid dokumente.